top of page

O mně

Už odmalička jsem měla k práci s oděvem hodně blízko. Moje cesta byla jasná, a tak jsem šla na oděvní průmyslovku. Po skončení studií však nepanovalo příznivé klima pro oděvní průmysl, ani tvorbu, a tak jsem se ubrala životem jistého zaměstnání v kanceláři. Naštěstí přišly děti, a v té době, kdy jsem s nimi byla doma, jsem znovu začala tvořit a šít. 

Založila jsem vlastní značku COCAT /koket/, inspirovanou jménem Coco a ženskou jiskřivostí a hravostí. 

V tom, co vytvářím, nacházím smysl, nejen osobně, ale i s ohledem na českou oděvní tradici a řemeslo jako takové. Mám radost z vlastní poctivě odvedené práce a ze zákaznic, které se vracejí a díky oblečením COCAT se cítí jedinečné.

 

Základem mé práce je kvalitní materiál. Látky, které vybírám, jsou mnohdy i takové, které používají slavné módní značky jako Versace, Prada nebo Kenzo. Hlavně, ale pracuji s látkami z české produkce a EU, tyto materiály mají atesty nezávadnosti a jsou často i v BIO kvalitě.

Nejčastěji pracuji s bavlnou, bambusem, viskózou, hedvábím, lnem a vlnou. Používám i vytříbené směsové materiály.

 

Během samotné práce spoléhám na schopnost sladit věci dohromady. Pro každý nový kousek se nechávám vést intuicí. Preferuji jednoduchost, rafinovanost a zároveň pohodlí. Miluji kouzlo detailu.

 

Módní kolekce u mě nehledejte. Šiji v malém a nejraději exkluzivně. 

bottom of page